Deratizační staničky
Jaký druh deratizační staničky je dobré a profesionální navrhnout na deratizaci budov , jiných objektů a případně doplňkově na veřejná prostranství. Metodika deratizace hovoří, že si tuto záležitost vždy navrhuje odborní firmy na základě kvalifikace. Tím vzniká u výběrových komisí problém jakou staničku preferovat jako nejlepší. Je to posouzení velmi odborné a z mnoha důvodů i sami firmy mají na to mnoho názorů a z obchodních důvodů se začaly předhánět na trhu s nejrůznějším i patentovým produktem, kde se snaží zákazníka uchvátit /zevním pohledem, barvou, leskem, odolností, /, ale ne tím nejdůležitějším a to je účinností , aby si takové staničky všiml ten pro koho jsou a to je škodlivý hlodavec. Na trhu se stále vymýšlí nové a nové staničky, aby firmy mohly neustále nabízet parametry, které hlodavec ani předpisy již zdaleka nevyžadují. Dnes je na trhu kolem 80 druhů i více různých staniček, které jsou často jenom obchodním výtvorem, který deratizaci škodí.
CO s tím udělat a jaké staničky nabídnout, aby byla deratizace nejúčinnější, když metodika žádný druh nepreferuje?
V roce 2009 vyšel v odborném časopise DDD, velmi hezký článek, kde jeden odborník z oblasti DDD, který úzce spolupracuje se SZÚ Praha udělal praktické testy, jaké staničky jsou nejúčinnější při deratizaci.
Viz. kopie článku
Nejlepší jsou staničky……………………… dřevěné (v praxi drahé) Následně ………………………………………………………… kartónové (jsou nejblíže k dřevěným) Poslední kategorie ……………………………… plastové, případně plechové, jiné kovové, apod.
Metodika deratizace hovoří o tom, že deratizace v domech by neměla být plošně kobercová a tedy pokládání staniček v domech by mělo být takové, aby nedocházelo k velké zátěži životního prostředí jak ze strany jedovaté složky , tak i vedlejších materiálů (staniček).
Naše nabídka
Navazujeme na názor odborníků viz. odvolávka na článek a ze sortimentu mnoha staniček si necháváme vyrobit staničku, která splňuje mnoho parametrů i těch , které ještě nejsou pro naší službu povinné jako je tomu už v zemích EU, kde již parametry splňujeme.
Stanička je v základu kartónová – dle vyjádření odborníků tedy atraktivní pro hlodavce více jak plastová, kde cítí hlodavec chemický zápach z cyklických uhlovodíků, které vyvolávají nedůvěru pro hlodavce /plastová je lehce odpudivá /
Stanička má 2. Stupeň odolnosti proti vlhkosti což zajišťuje ochranná barva než u staniček běžně kartónových nebo papírových
Stanička má barevnou bezpečnostní kombinaci žlutá – černá, což je z psychologického hlediska pro vnímání člověka něco jako pozor nebezpečí /mají to v přírodě např. vosy, některé šelmy a jiní živočichové/ , je to vyzkoušené i na dětech, které neumí číst
Stanička je velikostně vhodná pro všechny druhy škodlivých hlodavců /myši i potkani/, současně řeší problém s neofóbií, kterou mají hlodavci
Je označená parametry dle metodiky – firmou, výstrahou , telefonem
Největší předností této staničky asi jako jediné mezi mnoha staničkami u nás je ZELENÁ EKOLOGICKÁ ZNÁMKA. Je to trend doby rozvinutého světa. Stanička musí být vyrobena ze 100% přírodního materiálu, který se velmi rychle rozloží v přírodě , na skládce odpadků, lze ji spálit bez vedlejších účinků a nezatěžuje životní prostředí. Tuto vlastnost běžné kartonové staničky nemají z důvodů, že jsou kartony vyráběné s přísadou chemických příměsí , aby se dosáhlo jiných vlastností. Tyto staničky se následně kroutí ve vlhku a jsou různě ošklivé, flekaté a v přírodě se rozkládají za 10x delší dobu než stanička , kterou uvádíme.