Servis3xD Olomouc - Hubení hlodavců, mravenců

Od r. 1991 profesionálně a systémově :

  • - potravinářské a průmyslové objekty,města,obce
  • - komunální oblast,domy,obchodní řetězce
  • - profesionální hubení hlodavců a komárů ve
  •   městech a obcích
  • - specialista na štěnice

Deratizace - Dezinsekce - Dezinfekce

Hubení hlodavců - hmyzu – mikroorganismů

SERVIS 3xD - PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - SPOLEHLIVĚ - PŘIJATELNÉ CENY - POJIŠTĚNÍ ŠKOD NA SLUŽBY - DOPRAVA DO 40 km ZDARMA - SPECIALISTÉ PROTI ŠTĚNICÍM BEZ ŠKOD NA MAJETKU

Asanace prostor od holubího trusu

Trus holubů bývá vysoce infekční a plný alergenů

Jeden holub vyprodukuje průměrně za rok 10-12 kg trusu. Nejenže tento trus ničí fasády domů a sochy, ale zároveň je zdrojem mikrobů, plísní, parazitů a nejrůznějších alergenů. Městské populace holubů se tak významně podílejí na přenosu některých zoonóz (ornitóza, aviární tuberkulóza či salmonelóza), ale také např. hostí vir klíšťové encefalitidy či prvoky, jež šíří trichomonády a toxoplasmózu.

"Z alergologického hlediska jsou holubi významným zdrojem roztočů. V jejich hnízdech přežívá celá řada druhů. Společně s ostatními mikroskopickými částečkami jsou základem prachu, roznášeného nejen po napadených objektech, ale i v blízkém ovzduší, a mohou působit jako alergeny," vysvětlují lékaři na serveru Ulékaře.cz

Čím více jsou takové objekty napadeny (velké vrstvy trusu, hnízda a mumifikované trupy uhynulých holubů na půdách), tím je větší pravděpodobnost výskytu alergických reakcí v nejbližším okolí.

Nebezpeční roztoči

Dva nejčastější holubí roztoči jsou klíšťák holubí (Argas reflexus) a čmelík kuří (Dermanyssus gallinae).

Čmelík napadá lidi jen přechodně a krátkodobě, protože nejsou jeho běžnými hostiteli. Reakce na pokousání jsou většinou neškodné – svědění a zarudnutí kůže. Může ale dojít k přenosu infekce z nakažených ptáků.

Horší je situace po pokousání klíšťákem. Na proteiny obsažené v jeho slinách totiž vzniká u lidí poměrně často alergie a nejsou vzácné ani anafylaktické reakce po takovém pokousání. Na člověka tito parazité útočí pouze, pokud mají hlad a mají nedostatek vlastních ptačích hostitelů.

Nebezpečné jsou tedy ty situace, kdy dojde k náhlému vypuzení holubů z místa jejich hnízdění a nejsou současně vyhubeni klíšťáci. Ti si potom hledají náhradní potravu a útočí na lidi s popsaným rizikem i vážných anafylaktických reakcí, a pochopitelně také přenosu infekcí.

Alergická reakce na samotný trus...

Dalším rizikem při pravidelném kontaktu s holuby a jejich exkrementy je rozvoj astmatu nebo tzv. nemoci chovatelů holubů – exogenní alergické alveolitidy.

V plicích postižených jedinců dochází k imunitní reakci a zánětu po opakovaném vdechování prachu z holubích hnízd. Prach obsahuje jednak antigeny z holubí krve a trusu, ale také další dráždivé součásti, jako jsou zlomky peří, bakterie a plísně. Tato směs provokuje nežádoucí imunitní reakce, ať už IgE mediované reakce, jako astma, nebo exogenní alergickou alveolitidu.

Zdroj: http://www.ulekare.cz/

Postup prací při asanaci prostor od holubího trusu

  • Prohlídka prostor a stanovení rizika podle mezinárodní klasifikace

  • Zákazník musí zajistit dokonalé utěsnění prostor před dalším průnikem holubů do prostor / jinak dojde k poškození asanace/

  • Provedení ohniskové dezinfekce před zahájením prací /jde o likvidaci Hantavirů, Coronavirů, Parvovirů a skupiny ohrožující zdraví jako jsou roztoči, Salmonely, plísně, Toxoplazma, Chlamidie vyvolávající Ornitózu, která vyvolá úporný zápal plic, ptačí tuberkulóza

  • Mechanická očista , napytlování odpadu a vynesení ven z objektu.

  • Dezinfekce závěrečná proti stejnému spektru nákaz – zoonóz

  • Odvoz likvidace nebezpečného odpadu do spalovny.

  • Dezinsekce – proti nebezpečným parazitům jako je klíšťák holubí – původce klíšťové encefalitidy, celá populace holubů je napadena trichomoniázou a často i čmelíkem kuřím .

  • Podle ČSN EN 16636/15 je doporučeno, aby byla akce jištěná proti škodám speciální pojistkou / 5 – 10 mil. Kč/.